Strona główna
Zakres prac
Realizacje
Kontakt
Malowanie, gipsowanie, układanie płytek to brudna robota! Zleć ją nam!

ZADZWOŃ DO NAS i umów się na spotkanie wstępne. Wycenimy bezpłatnie koszt, a także doradzimy w doborze odpowiednich materiałów budowlanych.

golemo kontakt
tel. 531-909-066
ZADZWOŃ DO NAS i umów się na spotkanie wstępne.
Beton architektoniczny Częstochowa

Beton architektoniczny to idealne rozwiązanie dla miłośników nowoczesnych, industrialnych wnętrz. Pod względem wytrzymałości i trwałości jest podobny do zwykłego betonu, jednak jego wygląd jest bardziej estetyczny. Nie ma potrzeby przykrywania go tynkiem czy farbą, ponieważ sam stanowi element dekoracyjny. Beton architektoniczny Częstochowa nadaje się nie tylko dla powierzchni sklepowych czy biurowców, ale także dla mieszkań.


Czym charakteryzuje się beton architektoniczny?


Do produkcji betonu architektonicznego używa się cementu, kruszywa, wody oraz domieszek chemicznych. Podobnie jest w przypadku zwykłego betonu, jednak tutaj różnica polega na doborze odpowiedniego rodzaju cementu. W przypadku betonu architektonicznego jest to cement hutniczy (CEM III), który daje nam jasną i praktycznie jednolitą barwę. Jego powierzchnia, w zależności od użytej technologii obróbki, może być zupełnie gładka lub mieć widoczną warstwę strukturalną. Faktura betonu zależy często od uziarnienia piasku. Szlachetna forma tego materiału podkreślona jest przez przebarwienia oraz smugi. Szerokie możliwości obróbki sprawiają, że beton architektoniczny Częstochowa może mieć np. strukturę drewna. Miłośnicy awangardowych wnętrz pokochali jednak surową, szarą bryłę.


Zastosowanie betonu architektonicznego


Z uwagi na wiele możliwości obróbki, beton architektoniczny stosowany jest obecnie nie tylko jako element konstrukcyjny, ale także przy wykończeniach oraz w kształtowaniu estetyki wnętrz. Współcześnie materiałowi temu można nadać dowolny kształt, fakturę czy kolor. Nic dziwnego, że coraz częściej używany jest on do tworzenia słupów, łuków, schodów, ale także do wykończenia ścian, podłóg i elewacji. Świetnie komponuje się z zimnymi i ciepłymi wnętrzami i pasuje niemal do każdego materiału. Beton można układać na całej płaszczyźnie lub łączyć go z drewnem czy cegłą, ale także z bardziej nowoczesnymi materiałami, jak szło lub metal.


Chcecie odmienić swoje wnętrze? Podoba Wam się nowoczesny styl w mieszkaniu? W naszej ofercie znajdziecie beton architektoniczny Częstochowa, który nada pomieszczeniu bardziej awangardowy charakter.

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?
Remonty i przeróbki
Malowanie i gruntowanie
Gipsowanie ścian
Montaż drzwi
Tapetowanie i sufity podwieszane
Układanie paneli i glazury
Hydraulika i elektryka