Strona główna
Zakres prac
Realizacje
Kontakt
Malowanie, gipsowanie, układanie płytek to brudna robota! Zleć ją nam!

ZADZWOŃ DO NAS i umów się na spotkanie wstępne. Wycenimy bezpłatnie koszt, a także doradzimy w doborze odpowiednich materiałów budowlanych.

golemo kontakt
tel. 531-909-066
ZADZWOŃ DO NAS i umów się na spotkanie wstępne.
Gipsowanie Częstochowa

Gipsowanie to obecnie jedna z metod wygładzania ścian i sufitów. Obok tynków cementowo-wapiennych do wykończenia stosowane są właśnie tynki oraz gładzie gipsowe. Nic dziwnego – właściwości gipsu oraz jego łatwa obróbka sprawiają, że coraz chętniej wykorzystujemy go do prac wykończeniowych.

 

Kiedy zaleca się gipsowanie?

 

Zwykle gipsowanie Częstochowa stosowane jest, by przygotować ściany pod ostatni etap wykończenia, czyli malowanie. Ściany są wyrównywane, a wszelkie ubytki są uzupełniane tak, by powierzchnia pod malowanie była równa i gładka. Oczywiście gipsowanie stosuje się także wtedy, gdy wskutek użytkowania powierzchni doszło do powstania jakichkolwiek dziur, pęknięć czy nierówności.

 

Kiedy gładź, a kiedy szpachla?

 

Niektórym wydaje się, że to bez znaczenia, a jednak gładź oraz gładź szpachlowa mają różne zastosowania. Gładź szpachlowa wykorzystywana jest do korygowania wszelkich nierówności oraz precyzyjnego wyprowadzania kątów oraz płaszczyzn ścian. Często stosuje się ją w czasie remontów, kiedy mamy do czynienia ze starymi, popękanymi tynkami. Gładź gipsową kładzie się jako ostatnią i najcieńszą warstwę, która ostatecznie decyduje o wyglądzie powierzchni.

 

Jak przygotować się do gipsowania?

 

Nieodpowiednie przygotowanie podłoża, materiały złej jakości czy warunki, w jakich gipsujemy, mogą przyczynić się do późniejszego pękania i odpadania tynków, pękania spoin płyt gipsowo-kartonowych czy widocznych połączeń między płytami. Musimy pamiętać, że temperatura pomieszczenia, w którym wykonujemy gipsówkę, powinna wynosić co najmniej 5 stopni. Podłoże powinno być stabilne i suche, a jeśli jest zbyt chłonne lub ma niską przyczepność, trzeba je wcześniej zagruntować. Pamiętajmy też, że by nie oszczędzać zbytnio na materiałach, a jeśli nie wiemy, co kupić, lepiej zapytać fachowca. Wszystkie spoiwa gipsowe w workach składujmy w suchym miejscu, by nie dostała się do nich wilgoć. Zanim rozpoczniemy gipsowanie Częstochowa, zabezpieczmy wszystkie elementy metalowe środkiem antykorozyjnym.

 

A jeśli wolisz powierzyć to zadanie specjalistom, oferujemy gipsowanie Częstochowa. Nie chcesz wszechobecnych tumanów kurzu? Proponujemy bezpyłowe wykonanie gipsówek.

 

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?
Remonty i przeróbki
Malowanie i gruntowanie
Gipsowanie ścian
Montaż drzwi
Tapetowanie i sufity podwieszane
Układanie paneli i glazury
Hydraulika i elektryka