Strona główna
Zakres prac
Realizacje
Kontakt
Malowanie, gipsowanie, układanie płytek to brudna robota! Zleć ją nam!

ZADZWOŃ DO NAS i umów się na spotkanie wstępne. Wycenimy bezpłatnie koszt, a także doradzimy w doborze odpowiednich materiałów budowlanych.

golemo kontakt
tel. 531-909-066
ZADZWOŃ DO NAS i umów się na spotkanie wstępne.
Malowanie ścian Częstochowa

Czasem, by odświeżyć wnętrze pokoju, wystarczy tylko pomalować ściany. Niby nie jest to trudna czynność, ale jeśli nie przygotujemy odpowiednio podłoża, może się okazać, że farba będzie rozłożona nierównomiernie.


Zanim zaczniemy malowanie ścian Częstochowa, musimy dokładnie obejrzeć powierzchnię. Jeśli stare powłoki zaczynają już odchodzić, trzeba je usunąć, a następnie uzupełnić ubytki za pomocą szpachlówki. Taka ściana powinna być dokładnie zagruntowana, by zwiększyć przyczepność podłoża i zniwelować różnice kolorystyczne. Warto również pomalować ścianę farbą podkładową, która wyrównuje chłonność i zmniejsza porowatość powierzchni. Takie rozwiązanie jest niezbędne, jeśli ściana została pomalowana wcześniej na intensywny kolor lub ma wyraźną teksturę. Opcja ta sprawdzi się również, gdy pozostaną jakiekolwiek zacieki po niestarannym gruntowaniu podłoża.


Kiedy podłoże jest już zagruntowane i suche, przystępujemy do malowania ścian. Pamiętajmy, by prócz farby przygotować wszystkie niezbędne narzędzia i akcesoria, takie jak folia i taśma malarska, pędzle różnych grubości, wałki, teleskop (jeśli malujemy sufit), a także plastikową tackę z kratką. Zabezpieczmy taśmą i folią wszystkie miejsca, które mogłyby ulec zabrudzeniu, jak np. ramy okien i zabierajmy się do pracy. Malowanie ścian Częstochowa powinniśmy wykonywać, gdy temperatura na zewnątrz utrzymuje się od 18 do 21 stopni. Mieszkanie w czasie malowania trzeba często wietrzyć, a gdy jest ciepło, farba lepiej schnie. W pomieszczeniach bardziej narażonych na zabrudzenia lepiej wybrać odporną na zmywanie i szorowanie, np. lateksową lub ceramiczną. Jeśli jedna warstwa farby nie wystarczy, następną połóżmy dopiero po kilku godzinach, gdy ściana będzie już sucha.


A jeśli wolicie powierzyć to zadanie profesjonalistom i interesuje Was malowanie ścian Częstochowa, jesteśmy do Waszej dyspozycji. Zajmujemy się malowaniem tradycyjnym oraz przy pomocy agregatu malarskiego. Dzięki nam łatwo i szybko uporacie się ze ścianami i będziecie mogli szybciej wprowadzić się do nowego mieszkania.

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?
Remonty i przeróbki
Malowanie i gruntowanie
Gipsowanie ścian
Montaż drzwi
Tapetowanie i sufity podwieszane
Układanie paneli i glazury
Hydraulika i elektryka