Strona główna
Zakres prac
Realizacje
Kontakt
Malowanie, gipsowanie, układanie płytek to brudna robota! Zleć ją nam!

ZADZWOŃ DO NAS i umów się na spotkanie wstępne. Wycenimy bezpłatnie koszt, a także doradzimy w doborze odpowiednich materiałów budowlanych.

golemo kontakt
tel. 531-909-066
ZADZWOŃ DO NAS i umów się na spotkanie wstępne.
Montaż drzwi Częstochowa

Jeśli kończysz właśnie budowę domu lub remont mieszkania, nieodzownym elementem wykończenia wnętrz są drzwi. Montaż drzwi Częstochowa składa się z kilku etapów. Na początku montujemy ościeżnicę, zawieszamy skrzydło, a następnie montujemy klamki. Zanim jednak przejdziemy do tego, musimy wiedzieć, o czym pomyśleć przed zakupem drzwi.

 

Montaż drzwi Częstochowa – jakie drzwi kupić?

 

Montaż drzwi Częstochowa przeprowadzany jest, gdy w domu są już położone podłogi i wykończone ściany. Zanim kupisz drzwi, musisz dokładnie zmierzyć wysokość oraz szerokość otworu drzwiowego. Ważna jest również grubość ścian, bo właśnie na jej podstawie dobieramy ościeżnice. Kolejne pytanie, które powinieneś sobie zadać, to czy drzwi maja być prawe czy lewe. Lewe mają zawias po lewej stronie w momencie, gdy przed nimi stoimy i otwieramy je do siebie. Prawe odwrotnie. Oczywiście wiadomo, że przy wyborze drzwi harmonijkowych lub przesuwnych, kwestia ta nie będzie Cię interesować. Ostatnia rzecz, o której powinieneś pamiętać to kupno odpowiedniej klamki oraz zamka, który najczęściej przydaje się przy drzwiach łazienkowych lub zewnętrznych.

 

Drzwi wewnętrzne a zewnętrzne – czym się różnią?

 

Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne różnią się przede wszystkim konstrukcją oraz technologią wykonania. Drzwi wewnętrzne mają mniejszą grubość, delikatniejszą budowę i zdecydowanie niższą cenę. Skrzydła takich drzwi mogą mieć różne wypełnienie – od drewna, przez papier po płytę wiórową. Jeśli chodzi o zewnętrzne poszycie, tutaj wystarczy zwykła sklejka.

 

Jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne, muszą one nie tylko stanowić izolację akustyczną oraz termiczną, ale też dobrze by było, gdyby miały pełne zabezpieczenie antywłamaniowe. Ważne są tu sprawne i solidne zamki. W przypadku poszycia skrzydła stosuje się materiały wodoodporne, takie jak stal czy sklejkę wodoodporną. Drzwi zewnętrzne mają też dodatkowe wypełnienie w postaci pianki, wełny mineralnej czy styropianu.

 

Jeśli poszukujesz fachowca, który wykona montaż drzwi w Częstochowie, zapraszamy do kontaktu.

 
 

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?
Remonty i przeróbki
Malowanie i gruntowanie
Gipsowanie ścian
Montaż drzwi
Tapetowanie i sufity podwieszane
Układanie paneli i glazury
Hydraulika i elektryka