Strona główna
Zakres prac
Realizacje
Kontakt
Malowanie, gipsowanie, układanie płytek to brudna robota! Zleć ją nam!

ZADZWOŃ DO NAS i umów się na spotkanie wstępne. Wycenimy bezpłatnie koszt, a także doradzimy w doborze odpowiednich materiałów budowlanych.

golemo kontakt
tel. 531-909-066
ZADZWOŃ DO NAS i umów się na spotkanie wstępne.
Ścianki działowe Częstochowa

Według najnowszych trendów w dziedzinie aranżacji wnętrz, nowoczesne mieszkania powinny stawiać na otwarte przestrzenie. Czasem jednak potrzebujemy więcej pomieszczeń i podzielenie pokoju okazuje się niezbędne. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się ścianki działowe Częstochowa. Z jakich materiałów się je wykonuje? Najpopularniejsze są ściany murowane lub szkieletowe, choć to niejedyne rozwiązanie.

 

Wybór materiału

 

Wybór konkretnego materiału zależy głównie od tego, w jakim pomieszczeniu będą znajdowały się ścianki działowe Częstochowa. Pod uwagę bierze się przede wszystkim izolacyjność akustyczną ścianek działowych, która zależy właśnie od materiału.

 

  • Ścianki działowe z cegły – przegroda z tego materiału jest bardzo solidna, dlatego od lat cieszy się dużą popularnością. Na takiej ściance można zawiesić szafki kuchenne lub inne ciężkie przedmioty. Zdolność tłumienia hałasu zależy od grubości cegły.

  • Ścianki z betonu komórkowego – są w miarę tanie i ważą mniej niż ścianki z cegły. Budowa ścianki – ze względu na duże rozmiary betonu – jest bardzo szybka i łatwa. Im cięższa ścianka, tym lepsza izolacja akustyczna.

  • Ścianki szkieletowe – obecnie są bardzo popularne. Niezwykle lekkie i szybkie do wykonania. Konstrukcja takich ścianek składa się najczęściej ze stalowych profili, wypełnienia w postaci wełny mineralnej oraz osłony z płyt gipsowo-kartonowych.

  • Ścianki akustyczne – z racji tego, że ścianki szkieletowe mają słabą izolację akustyczną, często są dodatkowo wzmacniane. Używa się zwykle szerszych profili szkieletu i grubszej warstwy wełny, a także podwójnego poszycia z płyt. Wówczas ścianka będzie lepiej tłumić dźwięki.

  • Ścianki z luksferów – takie rozwiązanie często wybierane jest, by lepiej doświetlić wnętrze i efektywnie je wykończyć. Luksfery to szklane pustaki, które mają dobrą izolację akustyczną i są całkowicie wodoodporne.

 

Szukacie fachowca, który wykona ścianki działowe w Częstochowie? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?
Remonty i przeróbki
Malowanie i gruntowanie
Gipsowanie ścian
Montaż drzwi
Tapetowanie i sufity podwieszane
Układanie paneli i glazury
Hydraulika i elektryka