Strona główna
Zakres prac
Realizacje
Kontakt
Malowanie, gipsowanie, układanie płytek to brudna robota! Zleć ją nam!

ZADZWOŃ DO NAS i umów się na spotkanie wstępne. Wycenimy bezpłatnie koszt, a także doradzimy w doborze odpowiednich materiałów budowlanych.

golemo kontakt
tel. 531-909-066
ZADZWOŃ DO NAS i umów się na spotkanie wstępne.
Tapetowanie Częstochowa

Tapety to jeden z najprostszych i zarazem stosunkowo tanich sposobów na efektowne odświeżenie pomieszczenia. Dzięki nim możemy optycznie rozjaśnić czy powiększyć pomieszczenie, ale też nadać wnętrzu charakter. Tapetowanie nie jest rzeczą trudną, ale jeśli odpowiednio się do tego nie przygotujemy, tapeta może nam się później odklejać i szpecić pokój. Zanim jednak powiemy, jak zorganizować tapetowanie Częstochowa, warto wspomnieć, jakie rodzaje tapet mamy do wyboru.

 

Rodzaje tapet a rodzaj powierzchni

 

Nie każdą tapetę można położyć na wszystkie powierzchnie, zapoznajmy się więc z następującymi informacjami, by w przyszłości wybrać odpowiednią tapetę do pokoju.

 

 • Ściany w suchych pomieszczeniach typu pokój dzienny, sypialnia czy korytarz – wszystkie rodzaje tapet.
 • Ściany w wilgotnych pomieszczeniach typu kuchnia czy łazienka – tapety winylowe, gładkie lub tłoczone (zmywalne), tapety z włókna szklanego.
 • Ściany gładkie – wszystkie rodzaje tapet.
 • Ściany, które mają nierówną fakturę – tapety o głębokim tłoczeniu, papierowe z fakturą, wzorzyste.

 

A czym odróżniają się poszczególne tapety?

 

 • Tapety papierowe – nie są odporne na zmywanie, ale są tanie i łatwe do usunięcia. Dostępne w wielu wzorach i kolorach.
 • Tapety winylowe – są zmywalne, wewnętrzna warstwa jest papierowa, zewnętrzna pokryta odpornym na uszkodzenia winylem. Można je bez problemu czyścić.
 • Tapety z włókna szklanego – odporne na wodę i ogień oraz szorowanie, można je malować specjalnymi farbami.
 • Raufazy – idealne do ukrywania nierówności ścian, składają się z kilku warstw papieru i włókien drzewnych. Nie są jednak odporne na wilgoć.
 • Tapety tekstylne – materiałowe tapety, które nadają wnętrzu niezwykły charakter. Niestety trudne w utrzymaniu.
 • Tapety flizelinowe – łatwo je przykleić oraz odkleić, polecane do ścian z płyt gipskartonowych.
 • Fototapety – są to tapety dekoracyjne, dostępne w wielu wzorach. Możemy także wybrać własne zdjęcie do nadruku na nich.
 • Tapety korkowe – posiadają zdolność do ocieplania oraz wyciszania wnętrza.
 • Fryzy – mogą być używane zamiast lamperii czy listwy wykończeniowej do ukrycia nierówno uciętej tapety.

 

Przygotowanie ścian

 

Zanim położymy tapetę, musimy odpowiednio przygotować ściany. Ściana musi być gładka i czysta – bez żadnego kurzu i brudu. Jeśli ściana nie była tynkowana, musimy ją zagruntować. Podobnie postępujemy w przypadku, gdy ściana się kruszy. W przypadku brudnych powierzchni, umyjmy je wodą z mydłem malarskim. Stare tapety oraz powłoki malarskie również trzeba usunąć, najlepiej specjalnym środkiem do tego przeznaczonym. Jeśli ściana jest nierówna i ma przebarwienia, warto użyć podkładu do tapet.

 

Jeśli ściany są już przygotowane, zabieramy się do pracy. Szukasz fachowca? Oferujemy profesjonalne tapetowanie Częstochowa. Zadzwoń już dzisiaj!

 

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?
Remonty i przeróbki
Malowanie i gruntowanie
Gipsowanie ścian
Montaż drzwi
Tapetowanie i sufity podwieszane
Układanie paneli i glazury
Hydraulika i elektryka