Strona główna
Zakres prac
Realizacje
Kontakt
Malowanie, gipsowanie, układanie płytek to brudna robota! Zleć ją nam!

ZADZWOŃ DO NAS i umów się na spotkanie wstępne. Wycenimy bezpłatnie koszt, a także doradzimy w doborze odpowiednich materiałów budowlanych.

golemo kontakt
tel. 531-909-066
ZADZWOŃ DO NAS i umów się na spotkanie wstępne.
Trawertyn Częstochowa

Trawertyn coraz częściej gości w naszych domach. Jest to materiał ekskluzywny, który od zawsze był synonimem bogactwa i szlachetności. Popularny już w starożytnym Egipcie, przez co wielu nazywa go egipskim alabastrem. Swój niepowtarzalny wygląd zawdzięcza drobnym nierównościom oraz żyłkowaniom.

 

Czym w ogóle jest trawertyn?

 

Trawertyn to odmiana martwicy wapiennej, która jest porowatą skałą osadową. Jego głównymi składnikami jest kalcyt oraz aragonit. Najczęściej występuje w białym kolorze i posiada czerwone lub żółte uwarstwienia. Znajdziemy go również w wersji żółtej, brązowej, czerwonawej, różowawej, szarobiałej, beżowej i marmurkowej. W budownictwie trawertyn używany jest do produkcji płytek ściennych, parapetów, balustrad, schodów czy blatów. Z uwagi na nasz klimat, w Polsce wykorzystywany jest jedynie we wnętrzach.

 

Trawertyn Częstochowa – w jakich wnętrzach się sprawdzi?

 

Ludzie cenią trawertyn za jego porowatą strukturę oraz widoczne, puste przestrzenie na powierzchni. Niestety nie zawsze te cechy są jego zaletą. Ze względu na porowatą fakturę, trawertyn jest kruchy i ma obniżoną wytrzymałość. Nie jest odporny na uszkodzenia mechaniczne czy zarysowania. Trzeba też dodać, że jest on materiałem stosunkowo chłonnym. Nie poleca się więc stosowania go w kuchniach czy łazienkach, gdzie panuje duża wilgotność powietrza. Jest mało odporny na wilgoć i związki chemiczne, przez co mogą powstawać na nim plamy oraz przebarwienia.

 

Gdzie zatem trawertyn Częstochowa sprawdzi się najlepiej? Na pewno we wnętrzach, którym chcemy nadać niepowtarzalny, nieco antyczny charakter. Z racji tego, że kolorystyka trawertynu jest ciepła, warto wybrać właśnie ten materiał, by nadać pomieszczeniu przytulny klimat. Trawertyn sprawdzi się jako obudowa kominka, materiał na kolumny czy obramowanie okien. W połączeniu z drewnem surowiec ten może uatrakcyjnić wnętrze, urządzone w stylu klasycznym. Z kolei w spółce ze szkłem czy metalem wkomponuje się doskonale w styl nowoczesny.

 

Jeśli nie wiesz, jak wykorzystać we wnętrzu trawertyn Częstochowa, skorzystaj z naszych usług.

 

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?
Remonty i przeróbki
Malowanie i gruntowanie
Gipsowanie ścian
Montaż drzwi
Tapetowanie i sufity podwieszane
Układanie paneli i glazury
Hydraulika i elektryka