Strona główna
Zakres prac
Realizacje
Kontakt
Malowanie, gipsowanie, układanie płytek to brudna robota! Zleć ją nam!

ZADZWOŃ DO NAS i umów się na spotkanie wstępne. Wycenimy bezpłatnie koszt, a także doradzimy w doborze odpowiednich materiałów budowlanych.

golemo kontakt
tel. 531-909-066
ZADZWOŃ DO NAS i umów się na spotkanie wstępne.
Tynki dekoracyjne Częstochowa

Tynki dekoracyjne Częstochowa już od kilku lat mają wielu zwolenników. Nie każdy może sobie pozwolić na wykończenie ścian marmurem czy granitem. Zastosowanie tynku, który imituje kamienie naturalne, to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Tynki dekoracyjne mają nie tylko funkcję ozdobną. Dodatkowo podnoszą żywotność elewacji czy ścian oraz chronią przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, uszkodzeniami mechanicznymi oraz ogniem. Tynk może nadać ścianie odpowiednią fakturę, zamaskować nierówności oraz mankamenty. Możemy też pomalować go na dowolny kolor, dzięki czemu wpasuje się do każdego wnętrza.

 

Tynki dekoracyjne Częstochowa – funkcje

 

Na ochronie przed wilgocią czy maskowaniem nierówności funkcje tynków się nie kończą. Niektóre rodzaje mają dodatkowo podwyższoną odporność na ścieranie, a także są bardziej odporne na ogień, promieniowanie słoneczne czy długotrwałe działanie wilgoci. Można też kupić tynki o podwyższonej termoizolacyjności, by zminimalizować straty cieplne w pomieszczeniu.

 

Tynki dekoracyjne Częstochowa – rodzaje

 

Tynki dekoracyjne Częstochowa występują w wielu rodzajach:

 

  • Tynk japoński – niezwykle efektowny. Składa się ze strzępków jedwabiu, włókien mineralnych i celulozowych oraz bawełny. Kupujemy go w postaci suchej masy, do której dodajemy wodę oraz pigmenty.

  • Tynk akrylowy – bardzo popularny, nadaje się do wykańczania elewacji zewnętrznych i wewnętrznych. Jest trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne.

  • Tynk mozaikowy – zwany też tynkiem kamyczkowym. Można go stosować w środku i na zewnątrz budynku. Jest bardzo odporny na zmienne warunki pogodowe.

  • Stiuk – tynk strukturalny, składający się z zaprawy gipsowej lub wapienno-gipsowej oraz pyłu marmurowego i piasku. Jego powierzchnia jest gładka i efektowna. Stosowany we wnętrzach.

  • Tynk zacierany – zacierany przy użyciu packi, ma delikatną fakturę.

  • Tynk strukturalny – wzory żłobione są lub odciskane za pomocą różnych narzędzi w świeżo nałożonym tynku.

  • Tynk ciągniony – ma ziarniste wypełnienie, które podczas zacierania żłobi w tynku rozmaite wzory.

  • 23 – pomieszczenia mieszkalne o dużym natężeniu ruchu (korytarz)

 

Jeśli nie wiesz, jak efektownie wykończyć wnętrze w mieszkaniu, dobierzemy dla Ciebie i ułożymy tynki dekoracyjne Częstochowa.

 

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?
Remonty i przeróbki
Malowanie i gruntowanie
Gipsowanie ścian
Montaż drzwi
Tapetowanie i sufity podwieszane
Układanie paneli i glazury
Hydraulika i elektryka