Strona główna
Zakres prac
Realizacje
Kontakt
Malowanie, gipsowanie, układanie płytek to brudna robota! Zleć ją nam!

ZADZWOŃ DO NAS i umów się na spotkanie wstępne. Wycenimy bezpłatnie koszt, a także doradzimy w doborze odpowiednich materiałów budowlanych.

golemo kontakt
tel. 531-909-066
ZADZWOŃ DO NAS i umów się na spotkanie wstępne.
Układanie płytek Częstochowa

Obecnie chyba nie wyobrażamy sobie domu bez płytek. Zapewniają one komfort i są niezwykle łatwe do czyszczenia. Cechuje je odporność na zabrudzenia oraz odkształcenia, a przy tym mogą być oryginalnym elementem aranżacji wnętrz. Wykorzystywane są one głównie w kuchni oraz łazience, choć mnogość dostępnych wzorów sprawia, że coraz chętniej stosujemy je w salonie, sypialni czy na balkonie. Układanie płytek Częstochowa może być nieco problematyczne, jeśli nie mamy doświadczenia, dlatego lepiej powierzyć to specjalistom.

 

Rodzaje płytek

 

Płytki ceramiczne to mieszanka glin, piasków, tlenków barwiących, a także mineralnych dodatków uszlachetniających. Składniki te poddawane są mieleniu lub ucieraniu, a następnie wypalane w wysokiej temperaturze. W zależności od technologii ich produkcji, możemy podzielić je na różne rodzaje. Każdy z nich posiada nieco odmienne właściwości, dlatego warto dowiedzieć się, który rodzaj będzie najlepszy do konkretnego pomieszczenia.

 

  • Terakota – płytki te, używane głównie do wykończenia podłóg, produkowane są z oczyszczonej, drobnoziarnistej gliny, która w końcowym etapie jest wypalana. Terakota jest wytrzymała i odporna na działanie środków chemicznych. Niestety jest nieco mniej odporna na uderzenia niż gres. Nieszkliwiona terakota nie nadaje się na zewnątrz.

  • Glazura – płytki ścienne, cieńsze i bardziej kruche od terakoty. Ze względu na proces szkliwienia, dostępne są w wielu różnych wzorach. Odporne na pęknięcia, ale nie na uderzenia. Są mało nasiąkliwe i odporne na zabrudzenia czy środki chemiczne, jednak nie nadają się na zewnątrz.

  • Gres – jest bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie środków chemicznych. Ma niską nasiąkliwość, ścieralność i jest mrozoodporny.

  • Klinkier – stosowany zwykle na zewnątrz, produkowany z mocno spieczonej gliny z dodatkami. Płytki mają zwykle nierówne krawędzie i wymiary, mogą być szkliwione.

 

Jeśli interesuje Cię układanie płytek Częstochowa i szukasz fachowca, który zrobi to za Ciebie, napisz do nas. Prócz standardowej usługi, pomożemy Ci także wybrać odpowiednie płytki do różnych pomieszczeń.

 

CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?
Remonty i przeróbki
Malowanie i gruntowanie
Gipsowanie ścian
Montaż drzwi
Tapetowanie i sufity podwieszane
Układanie paneli i glazury
Hydraulika i elektryka